Září 2013

Já introvert

30. září 2013 v 21:03 | light7 |  Téma týdne
Patřím mezi introverty. Moc se neprojevuji (chvíli mi trvá, než se projevím), nemám ráda velkou pozornost ostatních lidí, cítím se dobře mezi lidmi, které dobře znám, trvá mi dlouho než začnu důvěřovat někomu cizímu, mám ráda svůj klid, žiji ve vlastním světě se kterým se dělím jen s jediným člověkem, kterému nejvíce věřím a miluji ho.

No, typický introvert.

O Bohu a Hospodinovi

28. září 2013 v 22:00 | light7 |  Víra
Možná jste si všimli , že jsem před nějakou dobou psala článek o Hospodinovi http://light7.blog.cz/1308/hospodin-je-lhar a něco o Egypských ranách http://light7.blog.cz/1308/neco-malo-k-deseti-egypskym-ranam. Taky jsem tu hrůzu pěkně zkritizovala, protože mi to v té Bibli prostě nesedělo. Nám to Ježíš Kristus vysvětlil tak (jako příteli a mě), že Bůh stvořiil všechno slovem i lidi, ale lidé tomu nechtěli uvěřit, tak si vymysleli Hospodina, který stvořil lidi mechanicky rukama a pak tomu lidé uvěřili a insirovali se prorokem, který si nechával říkat Hospodin. Proto je ve Starém zákoně tolik násilí, protože ty hrůzy dělali lidé nikoli Bůh. Přece by pravý Bůh nenechával vyvražďovat celé národy, přece to byli taky jeho stvoření.

Přece se říká o Bohu, že nikomu nestraní a neupředňostňuje jednoho před druhým. To dělal Hospodin pravý opak upřednostnil určitý národ a ty národy, co se Mu nelíbili nechal pobít.

Taky se Ježíš Kristus zmínil o tom, že Bible je jen z půlky pravdivá. Třeba na místě, kde se mluví o tom, že když je muž neplodný, tak jeho žena připadá jeho bratru, tohleto není vůbec pravda nevěra nebo cizoložství nesmí podle Ježíše Krista být. Na místech. kde se píše o nevěře, že je to těžký hřích to pravda je. Ježíš Kristus pořád hovoří o lásce a že muž a žena mají být jako jedno tělo (Co Bůh spojil, ať člověk nerozděluje). Nebýt Ježíše Krista, tak se s přítelem ani nepotkáme a jsme Mu za to to vděční. To byl JK kdo nás jakoby šťouchnul a dal do hromady. Jestli se někdo pokusí rozdělit co Bůh spojil, tak si to s tím dotyčným JK vyřídí při Posledním soudu, že m co si dovoluje mařit Ježíšovu práci.

Matouš 19

4. On jim odpověděl: "Cožpak jste nečetli, že Stvořitel je od počátku 'učinil muže a ženu'
5. a řekl: 'Proto člověk opustí otce i matku a přilne ke své manželce a ti dva budou jedno tělo'?
6. A tak už nejsou dva, ale jedno tělo. Co tedy Bůh spojil, ať člověk nerozděluje."

Jak už jsem psala ve výše odkazovaných článcích, že Bůh tvořil svým božským nádherným slovem a stvoři muže a ženu naráz a potvrdil nám to i sám Ježíš Krystus.

Přítelův blog: http://azazel8.blog.cz/